Naša knjiga ima samo sebe za umetniško delo. Od rane mladosti pa je umetnost vedno povezovala tudi s slikarstvom. Zato je bila prepričana, da obvlada tudi to področje (seveda brez predhodnih izkušenj :)) in se hotela preizkusiti. Poklicala je slikarja Gašperja Dolinarja (I Draw My Passion) in se odpravila k njemu v slikarski atelje. Preden ji je Gašper utegnil razložiti, kako se meša barve, kaj je barvna paleta, kako se začne slikati, je že prijela čopič v roke.
Slišala je namreč, da si lahko naslikaš in pobarvaš svoj svet ter svoje življenje. In točno to je želela, življenje v barvah (kljub temu, da ga ima, a se nam včasih zdi, da je barvno slepa!) … Odšla je na sprehod po ateljeju, da si je vse ogledala in iskala ta pravega. Platno seveda.
Izbrala si je naaaajvečje prazno platno v ateljeju in začela slikati čisto na majhno, v skrajnem levem kotu. Nastajalo je nekaj rdečega, srcu podobno. Gašper jo je nekaj časa opazoval in ji poskušal pomagati z nasveti, a se je delala, da ne sliši.
Končno se je vsa ponosna odmaknila od platna, si ogledala svojo mojstrovino in si zadovoljno pokimala. Njena pričakovanja so bila izpolnjena. Gašper je diplomatsko pohvalil njen izdelek, saj ve, da je ustvarjalnost in zagnanost vredno spodbujati. Vseeno pa ji je na hitro navrgel: “Veš, knjiga draga, če bi kdaj sprejela kakšen nasvet od ljudi, ki se spoznajo na svoj posel, bi ti šlo še bolje.” 🙂
Ta zabavni nauk zgodbe: Zdrava pamet je od vseh reči na svetu porazdeljena najbolj enakomerno: Vsakdo namreč meni da je ima zadosti. 🙂
Ta zaresni nauk zgodbe: Včasih se nam zdi, da stvari obvladamo in kar ne želimo slišati, če nam kdo prišepne kakšen pameten nasvet. A ljudje imamo različne predizkušnje, različne poglede na stvari, različno širino. Zato je dobro, da ljudjem, ki so strokovnjaki na svojem področju, vsaj dovolimo, da nam povedo svoje mnenje. Nato imamo priložnost, da razmislimo in ugotovimo, če so nam povedali kaj uporabnega, kar nam bo prav prišlo. V nasprotnem primeru pa smo vsaj slišali, kako drugi ljudje razmišljajo. Kdo ve, morda vam pa to mnenje pride prav čez teden, mesec, leto …?
Leave A Reply